Punased põllud

Põldude värv on sügisel mitmepalgeline, Viljapõllud haljendavad ja moonipõllud punetavad.
See on üsna harv peale sattuda sellisele suurele moonipõllule nagu see. Selle nägemiseks ei ole samas palju muud vaja kui sõita Saaremaale. Umbes 10 km enne Kuressaaret jääb see põld vasemale tee äärde ja üllatab kõiki möödaminejaid on punase säraga.

Papaver dubium ehk põldmoon

Vaikne jõgi

Matsalu kandis, Suitsu vaatetorni juurest voolab mööda vaikne jõgi, loogeldes metsa, karjamaade ja rannaluhtade vahelt mere poole.
Tegelikult on selle pildi peal ka kalamees, õigemini on pildile jäänud vaid ta õnge ritv.

Kasari jõgi

Teinekord kui hommikul praami peale sõites jääb aega, üle on hea teha väike peatus Kasari jõe juures, vanal kivisilla.

Vaade on Kasari vana kivisilla pealt nii allavoolu kui ülesvoolu. Kevadeti on siin kõik üle ujutatud, suveks jääb alles aga võike ja kitsas veevool.

 

Karujärvel

Vaikne õhtu, õhus on kaugelt järvelt kuulda kalameeste juttu ehki nende paati enam ei ole näha.  Vesi on kalda ääres ehk  kõige rohkem 17 kraadi. RMK on hoolitsenud selle eest, et järvele saaks läheneda ka mõne muu kalda pealt kus turiste reeglina ei ole. Nii pidi sõitma mõned kilomeetrid mööda metsateed, siis veel 800m mööda mudarada tiheda metsa vahelt läbi.
Minu ujumishooaeg sai avatud.

Nasva

Nasva ja Nasva sild on sageli selline koht, millest tuhisen mööda. Ma ei tea, kas see siis on liiga lähedal Kuressaarele ja alati on kaugemad kohad sihiks. Üle silla sõites kiigata korraks paremale, näed  kena vana jõe sadamat.