Punased põllud

Põldude värv on sügisel mitmepalgeline, Viljapõllud haljendavad ja moonipõllud punetavad.
See on üsna harv peale sattuda sellisele suurele moonipõllule nagu see. Selle nägemiseks ei ole samas palju muud vaja kui sõita Saaremaale. Umbes 10 km enne Kuressaaret jääb see põld vasemale tee äärde ja üllatab kõiki möödaminejaid on punase säraga.

Papaver dubium ehk põldmoon

Veski, aastast 1822

2010 aastal sõitsime perega selel veski juurest mööda. Mind nagu ikka tõmbavad sellised vanad ja aegu näinud kohad. Saaremaa on kuulus oma veskite poolest. Samas mulle meeldib ka see, et mitte kõik ei ole üles lööduv ära lakitud ja kauniks tehtud. Mulle meeldbib vaadata kuidas ajahammas omal karmil moel pureb seda mida inimene on kord püsti pannud.  1822 aastast on see veski olnud püsi ja tema on oma töö ära teinud.  Seal samas lähedal oli veel jäänukid teisest veskist, kivi kuhi mis on veskit üleval hoidnud.

Sellistes kohtades on teinekord huvitav ennast visualiseerida aega mis oli 100 aasat tagasi, sellesse aega kui see veski veel töötas, talupojad sõotsid oma hobuvankritega veskile, et jahvatada jahu oma viljast.

Foto tehtud üsna kevade poole, kui maa alles hakkas rohelist tooni võtma.

Kaali kraater

Et siis viis aastat olen käinud Saaremaa vahet ja Saaremaal.  Kaali kraatiris käisin viimati väga ammu ja viimase viie aasta jooksul ei ole ma sinna sattunud. Mälestuses oli ikka selline täis kasvanud padrik, mille keskel väike lomp.  Tegelikult on seal kõik korda tehtud ja alla vee juurde läheb isegi trepp.  Tore oli omaõega Saaremaal ringi käia ja mina sain nii ka  risti kirja, et olen ka seal ära käinud.

 

Kiirassaare sadam

Kiirassaare sadama võib siis kanda nende sadamate nimekirja mis on eurorahadega taas korda tehtud. Möödaminnes tasub sinna minna, juba kasvõi huvi pärast. Vahet ei ole kas paadiga või autoga.  Ei jää Kihelkonnast kaugele ega ka Papissaare sadamast.

Kaunis kuldking

Minu esimene tõsisem tutvumine kuldkingaga, tänu just mu headele töökaaslastele, leidis aset eelmine aasta Saaremaal, Loode tammikus.  Mulle meeldib käia samades kohtades ja vaadata nende kohtade muutumisi.  Nii sai ka see koht, kus need kuldkingad kasvasid, üheks nendest kohtadest kust ma ikka mööda lähen, siis kui selleks õige aeg käes on, siis kui kingad on kuldsed.

Jalutus Loode tammikus

Mulle on alati meeldinud Kuressaare juures üks nüanss, mida Tallinnas ei ole nii lihtne endale võimaldada.  Kuressaares piisab 10 minutisest autosõidust tööpäeva lõppedes, et minna mõnda kaunisse kohta, loodusesse, või metsa. Seal on loodus nii lähedal.

Loode tammik on üks mõnus jaluts koht urbaniseerunud loodusarmastajale. Sealt tammikust on pärit ka minu esimene kaader kuldkingadest.

Loode tuletorn

Loode tuletorn ei ole kindlasti üks turisti magneteid. Samas ei ole see sugugi kaugel Sõrve majakast asudes Sõrve läänekaldal, Torgu vallas. Sinna ei viita tee ääres ükski märk ja tee tuletornine võib olla paljudele autodele raske sõita. Isegi sattusin sinna Saaremaal oldud ajal esimest korda.

Kui kaadrid olid tehtud jäin istuma mere äärde, kuulama vaikset laine loksumist ja lindude laulu. Mis ma aga panin tähele, selle aja jooksul mis ma rannas olind ei kostunud minu kõrvadesse tsivilisatsiooni helisid.  See oli tõeliselt kosutav hetk.

 

Mustjala, Saaremaa

Mustjala küla, Saaremaal. Sageli on mulle tee äärde jäänud ja möödasõidul olen teinud mõne põike küla vahele, et kaeda seda kaunist kohta.
Seal oli päris huvitav kopteriga lennata. Üsna lähedal oli kari jotasid, kes suurest ufo hirmust minema jooksid. Samas tuli ilmselt pooled küla poisikesed tegevust uudistama. Nii oli siis tegevuse juures suurem publik ümber.

Pildil Mustjala Anna Kirik,  vaata lisa Mustjala valla lehelt.