Jalutuskäik Kasari ääres

See aasta oli Kasari luhtadel midagi puudu – heinapallid keset vett.
Mäletan seda eelmise aasta vaadet kui silla juurest mööda sõites oli heinamaal heinapallid poolenisti vees.  Jalutuskäigul Kasari luha ääres leidsin ikkagi veel kolm heinapalli, mida peremehed ei olnud ära viinud.

Kasari jõest on saanud korraks Kasari järv.

Kasari luhad, ülujutus 2011
Kasari luhad, ülujutus 2011

Continue reading “Jalutuskäik Kasari ääres”

Ei, see ei ole järv

Järvedel on veel jää. Ka Väikse Väina peal on veel jää. Aga selle eest on terve Saaremaa kattunud väiksemate järvedega. Üks üsna suur järv, mille peal saaks isegi surfata on kohe Kuivastu-Kuressaare tee ääres. Väga mõnusalt on seal luiged end end sisse seadnud.  Mõtlesin juba korraks, et kas nad ikka teavad, et see vesi kaob selle põllu pealt varsti ja pesa ei oleks mõtet seal veel punuma hakata.

Kasari suurvesi 2011

Kasari jõe veetase oli maksimumis 10.aprilli ja on viimase paari päevaga mõne sentimeetri jagu langenud. Kuid vägevalt üle kallaste on ikka ja tase mõõdetud 2,4m üle.

Kui eelmine talv hakkasin planeerima oma mikrokopteri ehitust siis seadsin endale tärminiks, et kopter võiks valmis saada selleks ajaks, kui Kasari jõgi üle kallaste on. Läks teisiti ja kopter sai valmis alles Jaanipäevaks. Suurvee jäädvustamine jäi siis uut sula ootama. Täna sai selle verstaposti ära lahendatud.

Pildid tehtud 13. aprill 2011. Vaata ka neid pilte Kasari jõest kaks nädalat tagasi, mõni päev enne suurt sula.

Suurvee taset saab jälgida EHMI lehel