Tuliliilia

Tuliliiliad hakkasid aias õitsema. Suvi hakkab seega lõppema.

Päris sageli käime väljas ja tahame minna kaugele, selleks et näha looduse ilu.  Oma lähedal, oma aias tundub see meile nii tavaline. Ma ju käin oma aias pea koguaeg, kuid harva vaatan ma seda kaamera pilgu läbi.

Saades inspiratsiooni G+ fotograafide postitustest tekkis mõte vaadata oma aeda teist moodi.See pilt on tehtud taskulambi valgel öises aias.

Sinililli on kõikjal

Sinililli on kõikjal, nii looduses kui ka igas vähegi loodusest lugupidava pildiblogija blogis. Ei saa seda traditsiooni siis minagi rikkuda…. See pilt sai küll lihtsalt juhuslikult möödaminnes tehtud aga välja tuli päris kenakene. See mul ka mu ainuke kaader mida see kevad sinililledest tehtud ja sellega sai siis risti kirja – X – tehtud

Sinilill

 

Nõmmnelk

Nõmmnelki võid kohata rannaaladel, teeäärsetel vallidel või hõredates männimetsades. Õitsemise ajal tunned seda magusat ja tugevat lõhna. Saaremaa rannaaladel on mõnes kohas nõmmnelki nii palju, et seda magusat lõhna tunned kaugele. Õrn, tagasihoidlik ja kaunis lill. Olen näinud neid kahe suguseid. Ühel on õiel punakas roosakas toon, nagu sellel siin pildil oleval. Teisel on õis üleni valge.

Nõmmenelk
Nõmmnelk

Kaunis kuldking

Kuldkinga kutsutakse rahva seas ka veel käokingaks, kukulinnupätaks, käopättaks, neitsikingaks, pruudikingaks või saksakingaks.

Mäletan see oli väga ammu kui isaga metsas kolades sattusime kuldkinga peale. Ma siis ei mõistnud selle lille haruldust või selle ilu. Kuid on jäänud meelde, kuidas suured mehed ahhetasid seda nähes ning millele loomulikult järgnes pooletunnine fotosessioon. Täna oli siis minu kord ahhetada ja kaameraga metsa eksida. See iludus võtab sõnatuks … ja veel nii palju…

Kuldking
Kuldking