Google readeri viimased päevad

Hei

Viimane hetk on käes.

Kui loed netti läbi Google Readeri siis oled ilmselt juba ka kuulnud või saanud mõne teavituse, et Google Reader saadetakse pensionile. Google on otsustanud oma ülipopulaarse rss lugeja maha jätta ja alates 1. Juulist ei ole Reader enam kasutatav

Mis edasi teha. Valikuid on palju. Aga hullem peavalu on kõige oma Google Raderi sisu üle kantimisega.

Et sul aga valikute ees silm sinises ei läheks ja saaksid ka minu blogi rss kaudu rahus edasi lugeda,  siis teen sulle ühe soovituse.

Feedly – www.feedly.com

Feeldy lihtsal on hea ja tomib. Tomib nii brauserites kui ka kõigis mobiilsetes seadmetes olgu sul siis Android või iFöön nutitelefon või tahvelarvuti.

Kui lähed Feedly lehele siis on seal nupuke – One Click Google Reader Import.

Ja see on tõesti ühe kliki töö kõik oma google readeri sisu üle kantida Feeldysse.

Lihtsalt luba tal oma google kontoga autentida ja google readeri sisu hallata ja ongi kõik.

Järgmine kord logid sisse kasutades autentimiseks oma google kontot ja rohkem polegi vaja.

 

Ahjaa. Üks asi veel.

Chrome ja Firefox webibrauseries tasub installida brauseri add-on. See teeb sisu lisamise veelgi lihtsamaks. Kui aga brauseri pistikprogrammi ei ole siis on feeldy kätte saadav ka mistahes brauserit kasutades aadressil cloud.feedly.com

 

Et see postitus liiga igavaks ei läheks siis lisan päevapildiks ühe uduse hetke  mererannas.

Üks väga udune rand

Digireform

Ostsime oma esimese digi seebika aastal 2005. See oli Märtsi kuu viies päev. Esimese tuuri sai siis kohe tehtud Jagala joale, poest otse. Ilm oli külm ja talv oli just mitte soojemate killast aga ilm oli ilus ja minemist väärt.

See pilt siin on esimene pilt mis sai kaamerast välja imetud. Kannab maagilist faili nime IMG_0003.jpg. esimesed kaks olid ilmselt poes testimiseks tehtud.

Sellest ajast alates tänaseni on neid pilte klõpsitud nii et vähe ei ole. Digisalves on kokku hetkel 47520 foto faili ja 962 kausta – Ja ma pole siia enam midagi kaua kaua bloginud.

Sellest digireformist tekib aegajalt küllastus. Varem, kui tegid pilte filmile, siis valisid hoolega igat kaadrit, et see ikka hästi ja hea välja tuleks. Iialgi ei teadnud enne filmi ilmutamist mis sellest kaadrist sai, kas pilt õnnestus või mitte. Digikarbiga on nii lihtne, klõpsid valimatult valimatuid hetki.  Ja samas need paljud valimatud hetked on ilusaks mälestuseks.

Tuhande aasta pärast nimetatakse meie aega ilmselt pimedaks digiajastuks, kui sellest ajastu mälestustest on saanud hävinud gigabaidid kõvaketastelt.

IMG_0003, mu esimene digi pilt.