Digireform

Ostsime oma esimese digi seebika aastal 2005. See oli Märtsi kuu viies päev. Esimese tuuri sai siis kohe tehtud Jagala joale, poest otse. Ilm oli külm ja talv oli just mitte soojemate killast aga ilm oli ilus ja minemist väärt.

See pilt siin on esimene pilt mis sai kaamerast välja imetud. Kannab maagilist faili nime IMG_0003.jpg. esimesed kaks olid ilmselt poes testimiseks tehtud.

Sellest ajast alates tänaseni on neid pilte klõpsitud nii et vähe ei ole. Digisalves on kokku hetkel 47520 foto faili ja 962 kausta – Ja ma pole siia enam midagi kaua kaua bloginud.

Sellest digireformist tekib aegajalt küllastus. Varem, kui tegid pilte filmile, siis valisid hoolega igat kaadrit, et see ikka hästi ja hea välja tuleks. Iialgi ei teadnud enne filmi ilmutamist mis sellest kaadrist sai, kas pilt õnnestus või mitte. Digikarbiga on nii lihtne, klõpsid valimatult valimatuid hetki.  Ja samas need paljud valimatud hetked on ilusaks mälestuseks.

Tuhande aasta pärast nimetatakse meie aega ilmselt pimedaks digiajastuks, kui sellest ajastu mälestustest on saanud hävinud gigabaidid kõvaketastelt.

IMG_0003, mu esimene digi pilt.