Mustjala, Saaremaa

Mustjala küla, Saaremaal. Sageli on mulle tee äärde jäänud ja möödasõidul olen teinud mõne põike küla vahele, et kaeda seda kaunist kohta.
Seal oli päris huvitav kopteriga lennata. Üsna lähedal oli kari jotasid, kes suurest ufo hirmust minema jooksid. Samas tuli ilmselt pooled küla poisikesed tegevust uudistama. Nii oli siis tegevuse juures suurem publik ümber.

Pildil Mustjala Anna Kirik,  vaata lisa Mustjala valla lehelt.

Papissaare sadam

Mõtlesin, et mis mulle Saaremaa juures enam köidab. Kus ma enam olen käinud, või kuskandis liikunud.  Mul on veel üks “kiuks”, mulle meeldivad aegu näinud asjad ja kohad. Kuna Papissaare sadam on suur ja võimas koht, millest ajahammas üle on käinud, siis on seal sageli ka kaamerale palju inspiratsiooni allikaid. Teinekord mõni vana kuuri alune , laeva vrakk, roostes tabalukk, aukus ja lapitud aken või kalavõrk mis kuuri alla pandud ja nii seal olnud juba viimased aastakümned.

Jah teinekord peale tööd sõidan Papissaare sadamassa, teinekord kuhugi mujale.
Seekord oli kaameral tegevust Papissaare sadama jäädvustamiseks kõrgemalt ja kaugemalt… Ilmselt sai seekord taas mõne ajaloolise kaadri tehtud.

Aerofoto, Papissaare sadam
Aerofoto, Papissaare sadam

Continue reading “Papissaare sadam”

Kasari luhad, Kloostri vaatlustorni juures.

Kasari suurvee teeme ei ole veel läbi, kolm on kohtu seadus.
Tänud Tanelile soovituse eest ka Kloostri vaatetorni juurest Kasari luhtadele kaeda.See koht oli minu jaoks veel avastamata.

Vaatetornini ei olnud võimalik kuiva jalaga ligi saada ja Kasari jõgi kattis ümbruskonna põllud moodustades suure kevadise järve.

Need pildid on tehtud 20. aprillil, 2011.  EMHI hüdromeetri jaama andetel on veetase juba kõrgpunktist meetri jagu alla poole vajunud. Neid pilte vaadates aga üritan ette kujutada mida tegi seal kandis vesi nädal aega tagasi kõrgeima taseme juures.

See lend lõppes natuke raskema maandumisega vette. Viimane kaader on ilmselt viimane mida praegune fotoaparaat tegi. Kopter on tehtud veekindlaks ja suristas vees ka propellereid edasi. Pärast pisi remonti ja mõne tundlikuma anduri vahetust saab ta kindlasti jälle lendu.

Kasari suurvesi, Kloostri vaatlustorni juures 20.04.2011
Kasari suurvesi, Kloostri vaatlustorni juures 20.04.2011

Continue reading “Kasari luhad, Kloostri vaatlustorni juures.”

Kihelkonna

Üks vaikne kevadine õhtu, kui sai Kihelkonna kandis käidud.  Tookord mul ei toiminud videosaatja ja ei ei õnnestunud ise näha seda mis kaadrisse võiks jääda… Ilm oli ilus ja tahtmine oli suur aga õhust midagi jäädvustada. Nii sai lastud kopter üles ja kaamera tööle pandud, keerasin seda siis tunde järgi. Aga hea oli meel, kui midagi ka välja tuli… See lennusessioon oli siis puhta pimesi ehku peale tehtud.

 

demolend

Mõnikord viib ka uudishimu kokku inimesed kes muidu võibolla kokku ei saaks.
Tänaõhtuselt mikrokopteri demolennult valmisid ka mõned kaadrid õhust Lükati kandis.  Kui kopter oli aga maandatud siis alles tuli meelde, et kaamera seaded jätsin üle vaatmata. Nii siis jäid enamus pilte uduseks.

Suusatajad olid oma suusad ilmselt kokku pakkinud suvekorterisse. Suusarajad olid juba tühjad.

Continue reading “demolend”

Kasari suurvesi 2011

Kasari jõe veetase oli maksimumis 10.aprilli ja on viimase paari päevaga mõne sentimeetri jagu langenud. Kuid vägevalt üle kallaste on ikka ja tase mõõdetud 2,4m üle.

Kui eelmine talv hakkasin planeerima oma mikrokopteri ehitust siis seadsin endale tärminiks, et kopter võiks valmis saada selleks ajaks, kui Kasari jõgi üle kallaste on. Läks teisiti ja kopter sai valmis alles Jaanipäevaks. Suurvee jäädvustamine jäi siis uut sula ootama. Täna sai selle verstaposti ära lahendatud.

Pildid tehtud 13. aprill 2011. Vaata ka neid pilte Kasari jõest kaks nädalat tagasi, mõni päev enne suurt sula.

Suurvee taset saab jälgida EHMI lehel

Talvine tee

See ka üks vaade talvisele teele, mis lookleb Jõelähtme kiriku tagant kaugustesse. Jälle üks neis kaadritest mis teinekord kogemata peale jäävad. Pildistatud mikrokopterilt.