Vaikne jõgi

Matsalu kandis, Suitsu vaatetorni juurest voolab mööda vaikne jõgi, loogeldes metsa, karjamaade ja rannaluhtade vahelt mere poole.
Tegelikult on selle pildi peal ka kalamees, õigemini on pildile jäänud vaid ta õnge ritv.

Veski, aastast 1822

2010 aastal sõitsime perega selel veski juurest mööda. Mind nagu ikka tõmbavad sellised vanad ja aegu näinud kohad. Saaremaa on kuulus oma veskite poolest. Samas mulle meeldib ka see, et mitte kõik ei ole üles lööduv ära lakitud ja kauniks tehtud. Mulle meeldbib vaadata kuidas ajahammas omal karmil moel pureb seda mida inimene on kord püsti pannud.  1822 aastast on see veski olnud püsi ja tema on oma töö ära teinud.  Seal samas lähedal oli veel jäänukid teisest veskist, kivi kuhi mis on veskit üleval hoidnud.

Sellistes kohtades on teinekord huvitav ennast visualiseerida aega mis oli 100 aasat tagasi, sellesse aega kui see veski veel töötas, talupojad sõotsid oma hobuvankritega veskile, et jahvatada jahu oma viljast.

Foto tehtud üsna kevade poole, kui maa alles hakkas rohelist tooni võtma.

Kasari jõgi

Teinekord kui hommikul praami peale sõites jääb aega, üle on hea teha väike peatus Kasari jõe juures, vanal kivisilla.

Vaade on Kasari vana kivisilla pealt nii allavoolu kui ülesvoolu. Kevadeti on siin kõik üle ujutatud, suveks jääb alles aga võike ja kitsas veevool.

 

Nasva

Nasva ja Nasva sild on sageli selline koht, millest tuhisen mööda. Ma ei tea, kas see siis on liiga lähedal Kuressaarele ja alati on kaugemad kohad sihiks. Üle silla sõites kiigata korraks paremale, näed  kena vana jõe sadamat.

 

Vilsandi ajamasin

Selle veoki pildi leidsin varasema aja varasalve sirvides. Pärit 2009 aasta kevadest. Omal ajal on see sõiduriist sõitnud Vilsandi vahet, vedanud inimesi ja asju. Viimasel ajal on temast saanud varuosi teise sõiduki tarbeks. Kas ta aga praegu enam üldse seal teeotsas on ei tea, pole mõnda aastat sattunud sinna kaema.

Kuna pildil oli mul olemas ka raw formaadis, siis sai natuke katsetatud kuidas seda ajamasinat paremini fotol esile tuua. Seekord siis jälle HDR tehnikas. Raw formaadis fotost on ilmutatud 5 eri säritusega jpg fotot mis erinevad 1EV sammu jagu. Need 5 on siis õmmeldud Photomatixiga kokku kasutades tonemappimist.

Vilsandi ajamasin
Vilsandi ajamasin