sügise hetked

Paintography, või ehk paintograaphia ei ole vist sõa mis eesti keeles kuigi hästi kõlaks, kuid inglise keelses maailmas on seda üha enam kasutama hakatud. Peaks siis viitama üle maalitud fotodele ja digitaalsele kunstile, mille aluseks on foto. Sisu on aga lihtne kuna ka fotofraagia on ju kunst.

Igal puul on ma lugu

Igal puul on oma lugu ja kui puhub kerge tuul siis nad jutustavad seda. Kui oled tähelepanelik, siis sa kuuled nende juttu.
Nad jutustavad sellest kohast kus nad elavad ja mis seal ümer on olnud ning juhtunud, lindudest kes nendel peale pesa on teinud, kotkast kes on üle lennanud ja toonud kauge maa uudiseid ja inimestest kes nende juures on jalga puhanud ja jutustanud. Nad jutustuvad ajast mis kunagi on olnud. Nende lood ja juutud on aastate pikad ja ulatuvad kaugete aegade taha, nende jutustamine võtab palju aega ning iga päev lisandub nende jutule päeva jägu juurde. Aega neil aga on. Kas on ainult aega ja oskust ränduril nende juttu kuulata.
Tuul kannab nende jutu edasi kaugemate maade taha, viib nende jutu edasi teistele puudele ja nii on ilmamaa täis nende jutustusi.

Tuliliilia

Tuliliiliad hakkasid aias õitsema. Suvi hakkab seega lõppema.

Päris sageli käime väljas ja tahame minna kaugele, selleks et näha looduse ilu.  Oma lähedal, oma aias tundub see meile nii tavaline. Ma ju käin oma aias pea koguaeg, kuid harva vaatan ma seda kaamera pilgu läbi.

Saades inspiratsiooni G+ fotograafide postitustest tekkis mõte vaadata oma aeda teist moodi.See pilt on tehtud taskulambi valgel öises aias.

Moonipõld

Kui tee ääres on selline moonipõld siis ei saa sellest ju ometi mööda sõita. Imestan vaid, et aeg ei ole veel selline kus võiks oodata moonide õitsemist. Olen harjunud neid nägema ikka siis, kui vili pikk ja valmima hakkab.

 

Kaunis kuldking

Minu esimene tõsisem tutvumine kuldkingaga, tänu just mu headele töökaaslastele, leidis aset eelmine aasta Saaremaal, Loode tammikus.  Mulle meeldib käia samades kohtades ja vaadata nende kohtade muutumisi.  Nii sai ka see koht, kus need kuldkingad kasvasid, üheks nendest kohtadest kust ma ikka mööda lähen, siis kui selleks õige aeg käes on, siis kui kingad on kuldsed.

Veel mõned karukellad

Kui tahad näha muutust, siis käi tuttavates kohtades. See on vast üks mis mind on ajanud käima alati kevadeti ühes ja samas kohas Saaremaal Aas-Karukellasid vaatamas ja pildistamas. Nende pealt on nii hea vaadata kevade kulgemist.

Siin pildil kahe viimase nädala kellad ja ka pilk sellele väiksele võsavahe lagendikule kus ma neid kaemas käin.