Natuke maagiat hüljatud pildile

Eelmine aasta augustis oli mul tehtud seeria fotosid Kuressaare jahisadamast, millest üks ka siin blogis juba varem on olnud.

Leiad selle aadressilt – https://www.timetrap.ee/2012/08/kuressaare-jahisadam/

Ma oli tookord väga keskendunud Jahisadamale, nendele peegeldustele siledal sadamaveel ja vaatele sadama ja hotellide poole. Kui ma selle stseeniga olin lõpule jõudnud läksid tagasi määda kallast. Kuu oli tõusnud. Ma peatusin korraks ja tegin ühe klõpsu. Oli juba piisavalt hämar ja ma olin ise küllastunud loojanust ja sadamast mis teisel pool oli. Ma ei panustanud sellele pildile vaid tegin lihtsalt möödaminnes klõpsu.

Edasise piltide “ilmutamise käigus” ma proovisin sellest pildist midagi teha, sest originaalsi nagu kaamera automaatika seda jäädvustas oli see kole igav ja tuhm. Pilt sai märgitud kui “rejected” ja mul ei olnud sellega rohkem plaane enam.

Sattusin pilte sirvides sellele aga uuesti. Kuna pilt oli RAW formaadis pildistatud siis peaks olema pildis siiski piisavalt infot et sellest midagi teha… Adobe Lightroom pakub päris häid võimalusi pildi tuunimiseks ja seal sai pildi värvi kui heledust ja kirkust  tuunitud. Edasisse töö sai tehtud OnOne Software poolt loodud programmis Perfect Effects 4 Free (NB! tegemist on nende pilditöötlus programmi tasuta versiooniga. Sellel ei ole küll kõike seda mida täisversioonis, kuid on piisavalt palju võimalusi.

Ma tahtsin sellest pildist saada kätte ühe ägeda päikeseloojangu, natuke müstilise ja säravate värvidega pildi. Perfect Effects programmis sai kasutatud filtreid nagu “Magical Sunset” Orton Hoes and Woes” ja pintsliga lisatud mere peegeldustele sära ehk “glow” efekti.

Mis arvad tulemusest. Lisan siia potsitusele nii originaal pildi, mida kaamerast kätte sain,  kui ka pildi lõpptulemuse.

Nädala alguses postitasin selle pildi ka Google Plus keskonda, kus on see leidnud hämmastavalt palju tähelepanu. Ütleme siis et tavapärase 10-15 plussi asemel lausa 80 ja ka 11 edasijagamist.

Goolge plusi postitusele saad aadressilt – https://plus.google.com/u/0/109155636432883842341/posts/UiL6qgfFoxz

Minu jaoks nii pilt kui vastukaja on imeline, ma ei ole seni sellises mahus ega ulatuses pilte editeerinud ja olen tulemusega väga rahul.

PS! pilte siit blogist võib kasutada oma isiklikul otstarbel, Kui tahad seda pilt endale töölaua taustaks siis lihtsalt kliki selle pildi all olevale lingile ja salvesta pilt.

Maagiline loojang

Salvesta endale see pilt HD resolutsioonis

 

Originaal pilt enne “ilmutamist”

Pilt enne editeerimist

Peatu korraks, tahan üht pilti teha

Sageli tuleb ikka ette et mõne kaadri pildistamiseks sa lihtsalt ei ole valmis.
Nii nagu näiteks need hobused. Nad tulid mere äärest jättes mulle ehk natuke aega kohmitsedes saada kätte kotist oma kaamera. Hetkel kui ma sain kaamera sisse lülitada olid nad juba selle kõige magusama koha  peal – minu ja päikese vahel. Nad peatusid korraks selles kohas, et võtta üks sõõm soolast merevett, ning läksid kohe ka edasi jättes mind nii  ühe magusa siluetiga hobustest oma ratsanikega õhtupäikeses.

 

Õhtu võtab maad

Eile õhtul käisime tegime ühe pikema ratta ringi mere äärde ja mere juurde. 14,3 km saime pärast kokku. Pidin tõdema, et nendes päikeseloojangutes on alati mingi sarnasus ja seaduspärasus, sõltumata kus sa oled ja kust sa seda vaatad. Kaameraga saab aga olukorda muuta ning muuta ka muidu eile päris igavana pasitva päikseloojangu natukenegi maalilisemaks.

Kuressaare jahisadam

Kui sa ei tea kuhu sa lähed, siis viib mistahes tee sind sinna kohale.

Traditsiooniliselt olen Saaremaal võtnud ette tee kuhugi linnast välja. Täna sai võetud ette teine tee Kuressaares ning kuna ma ei teadnud kuhu ma õieti lähen siis jõudsin välja ikka mere äärde, Kuressaare jahisadamasse. Uskumatu millisest stseenist ja vaatest oleksin ilma jäänud, kui oleks  läinud mujale.

 

Õhtu

Meri, liiv, lained, vesi, päikese loojang.

Vaatasin praegu  sadamas praami ootel eilseid pilte, kõrvaklappidest tuleb parasjagu laul mille sõnad olid järgmised:

Beyond the dream and in the sky, a perfect day to live…

On the groung and on the sky.