Tuliliilia

Tuliliiliad hakkasid aias õitsema. Suvi hakkab seega lõppema.

Päris sageli käime väljas ja tahame minna kaugele, selleks et näha looduse ilu.  Oma lähedal, oma aias tundub see meile nii tavaline. Ma ju käin oma aias pea koguaeg, kuid harva vaatan ma seda kaamera pilgu läbi.

Saades inspiratsiooni G+ fotograafide postitustest tekkis mõte vaadata oma aeda teist moodi.See pilt on tehtud taskulambi valgel öises aias.

Moonipõld

Kui tee ääres on selline moonipõld siis ei saa sellest ju ometi mööda sõita. Imestan vaid, et aeg ei ole veel selline kus võiks oodata moonide õitsemist. Olen harjunud neid nägema ikka siis, kui vili pikk ja valmima hakkab.

 

Kaunis kuldking

Minu esimene tõsisem tutvumine kuldkingaga, tänu just mu headele töökaaslastele, leidis aset eelmine aasta Saaremaal, Loode tammikus.  Mulle meeldib käia samades kohtades ja vaadata nende kohtade muutumisi.  Nii sai ka see koht, kus need kuldkingad kasvasid, üheks nendest kohtadest kust ma ikka mööda lähen, siis kui selleks õige aeg käes on, siis kui kingad on kuldsed.

Veel mõned karukellad

Kui tahad näha muutust, siis käi tuttavates kohtades. See on vast üks mis mind on ajanud käima alati kevadeti ühes ja samas kohas Saaremaal Aas-Karukellasid vaatamas ja pildistamas. Nende pealt on nii hea vaadata kevade kulgemist.

Siin pildil kahe viimase nädala kellad ja ka pilk sellele väiksele võsavahe lagendikule kus ma neid kaemas käin.

 

Sinine ja valge

Kevadeti katab künkad ja metsaaluses peamiselt kahte värvi lillidega, siniste sinililledega ja valgete ülastega. Eelmine kevad sõitsin pika maa koos ühe soomlasega, kes on pärit Soome keskelt. Ta oli nii imestunud, et meil kasvavad ülased nii metsikult nii rohkete vanikutena küngastel ja metsa veerel. Tema kandis olevat ülased väga haruldased ja vaat et isegi looduskaitse all.

Kevades on ka kolmas värv – kollane paiseleht

Sinililli on kõikjal

Sinililli on kõikjal, nii looduses kui ka igas vähegi loodusest lugupidava pildiblogija blogis. Ei saa seda traditsiooni siis minagi rikkuda…. See pilt sai küll lihtsalt juhuslikult möödaminnes tehtud aga välja tuli päris kenakene. See mul ka mu ainuke kaader mida see kevad sinililledest tehtud ja sellega sai siis risti kirja – X – tehtud

Sinilill

 

Nõmmnelk

Nõmmnelki võid kohata rannaaladel, teeäärsetel vallidel või hõredates männimetsades. Õitsemise ajal tunned seda magusat ja tugevat lõhna. Saaremaa rannaaladel on mõnes kohas nõmmnelki nii palju, et seda magusat lõhna tunned kaugele. Õrn, tagasihoidlik ja kaunis lill. Olen näinud neid kahe suguseid. Ühel on õiel punakas roosakas toon, nagu sellel siin pildil oleval. Teisel on õis üleni valge.

Nõmmenelk
Nõmmnelk

Kaunis kuldking

Kuldkinga kutsutakse rahva seas ka veel käokingaks, kukulinnupätaks, käopättaks, neitsikingaks, pruudikingaks või saksakingaks.

Mäletan see oli väga ammu kui isaga metsas kolades sattusime kuldkinga peale. Ma siis ei mõistnud selle lille haruldust või selle ilu. Kuid on jäänud meelde, kuidas suured mehed ahhetasid seda nähes ning millele loomulikult järgnes pooletunnine fotosessioon. Täna oli siis minu kord ahhetada ja kaameraga metsa eksida. See iludus võtab sõnatuks … ja veel nii palju…

Kuldking
Kuldking